Kalıcı Oje Nasıl Uygulanır

CUCCIO VENEER KALICI OJE UYGULAMA KILAVUZU

Kalıcı Oje uygulamasından önce tırnak yüzeyinin hazırlanması çok önemlidir. Tırnak yüzeyindeki ölü deriler ve tırnak etleri temizlenmeli ve bir Tırnak Eti İtici ile itilmelidir. Manikür sonrasında ince gritli yumuşak bir Buffer ile tırnak yüzeyinin her tarafının parlaklığı alınmalıdır ve ortaya çıkan toz fırçalanmalıdır, ya da Antibakteriyel Sprey ile silinmelidir.

Adım 1: PREP, manikür sırasında tırnağa hapsolan nemi alarak tırnağı kurutur. Tüm tırnak yüzeyine sürülür, kısa sürede havada kurur.

Adım 2: FUSE, tırnağın yağını alır ve ojenin yapışkanlığını arttırır. Çok güçlü bir etkisi vardır, tüm tırnak yüzeyine çok az bir miktarda sürülür. Havada kurur. Her bir aşamada tırnak uçlarının kilitlenmesi önemlidir.

Adım 3: BASE COAT, alt katman, tüm tırnak yüzeyine ve uçlarına çok ince bir katman halinde sürülür, tırnak ucu kapatılır, tırnağın lekelenmesini önler. LED Makinede 30 sn de, UV’de ise 120 sn de kurur.

Adım 4: KALICI OJE RENGİ, tüm tırnak yüzeyine ince bir katman halinde sürülür, tırnak ucu kapatılır ve LED Makinede 30 sn, UV’de 120 sn kurutulur. İşlem ikinci kat oje sürülerek tekrarlanır. İkinci katmanda renk kendini gösterecektir. Eğer bazı renklerde kapatmadığını düşünüyorsanız 3. katmanı da rahatlıkla sürebilirsiniz, çok ince sürüldüğü için problem olmayacaktır.

Adım 5: TOP COAT, üst katman, tüm tırnak yüzeyine çok ince bir katman olarak sürülür ve tırnak ucu kapatılır. LED Makinede 30 sn, UV’de 120 sn kurutulur. Tırnak yüzeyini dış etkilere karşı bir zırh gibi korur ve son ana kadar parlak kalmasını sağlar.

Adım 6: YÜZEY TEMİZLEYİCİ, ojenin yapışkanlığını almak için bir pamuk üzerine bir miktar Yüzey Temizleyici dökülür ve her bir tırnak yüzeyi silinir.

Son olarak kuruyan tırnak etlerini nemlendirmek ve ojeyi parlatmak için her bir tırnak yüzeyine bir pamuk vasıtasıyla Tırnak Eti Yağı ile masaj yapılması önerilir.